вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od właściwego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий